Doğru Donör Seçimi, Yumurta donasyonu tedavisi düşünülenden çok daha detaylı bir tedavi şeklidir, bundan dolayı maliyeti de standart tüp bebek tedavilerine göre değişiklik göstermektedir. İlk olarak yumurta donörü adayının detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Donör de veya ailesinde genetik bir rahatsızlık olması, bu hastalıkların yumurta aracılığı ile çocukta da kendini göstereceği anlamına gelir. Bu faktör sebebi ile yumurta donör adayına detaylı genetik, bulaşıcı ve diğer jinekolojik sağlığını gösteren tetkikler noksansız yapılmalıdır. Yumurta donörü seçerken, daha önce hamilelik geçirmiş, 26 yaşından genç sağlıklı adaylar tercih edilmelidir. 

Taze Yumurta / Donmuş Yumurta ve Yumurta Bölüştürme, Donör seçimideki detaylardan dolayı, taze yumurta tercih edildiğinde maliyet artmaktadır. Bu maliyet; donör tetkikleri, ön hazırlık iğnelerini ve tüm tedavi sürecini kapsamaktadır. 

Taze değil de, laboratuvarların da bulunan donmuş yumurtalar ile tedavi yürüten hastaneler de donör hazırlık ücreti doğurmadığından, tedavi ücretleri standart'ın altında verilebilmektedir. Bu yumurtalar birçok anne adayı için de kullanıldığından dolayı, tedavi ücreti ve bebek sahibi olma ihtimali azalmaktadır. Bu tür merkezlerde sunulan ucuz tedavileri seçen çiftler, başarıya ulaşamadıkları gibi hem maddi men de manevi kayıplara uğramaktadır.

Kıbrıs’taki tüp bebek merkezlerinde modern tıbbın sunduğu son teknoloji kullanılarak birçok tedavi uygulanmaktadır. Bunları tüp bebek tedavisi, cinsiyet seçimi (cinsiyet belirleme), yumurta nakli (yumurta donasyonu), sperm nakli (sperm donasyonu)Devamı...

Hemen Ara