Yumurta nakli 6 aşamalı ve çoğu aşaması tüp bebek tedavisi ile benzerlik gösteren bir işlemdir. Kıbrıs'ta yumurta nakli üzerine çalışan bir çok uzman ve merkez bulunmaktadır.

Tüp bebek merkezlerinin neredeyse hepsi yumurta nakli işlemi yapabilmektedir. Yumurta nakli işlemindeki en önemli ve dikkat edilmesi gereken aşama3. aşama olan  donor  seçimidir.donor seçimi aşamasında merkezler donorü belli testlere tabii tutarlar ve donorün sağlık durumunu kontrol ederler.

Yumurta nakli işlemi için seçilen merkez oldukça önemlidir. Çünkü nakil işlemi için gerekli olan donorü seçmek ve bu Donor üzerinde gerekli sağlık testlerini hiç bir detayı atlamadan uygulamak çok önemlidir. Donor de bir testin, bir hastalığın atlanmadı Bebek'te oldukça ciddi hastalıklar oluşmasına sebep olabilir. Bu sebeple Donor adayları, aday olmadan önce her iki ayda bir düzenli olarak tıbbı testlere girerler ve sağlıklı bulunmaları durumunda aday listelerine alınırlar.

Yumurta nakli işlemi Donor seçiminin ardından tüp bebek tedavisi ile aynı süreç içine girer. Donorden  toplanan yumurtalar dış ortamda kontrollü bir şekilde baba adayından alınan spermler ile döllendirilir ve döllenmiş  yumurta anne adayının rahmine  yerleştirilir.

Kıbrıs’taki tüp bebek merkezlerinde modern tıbbın sunduğu son teknoloji kullanılarak birçok tedavi uygulanmaktadır. Bunları tüp bebek tedavisi, cinsiyet seçimi (cinsiyet belirleme), yumurta nakli (yumurta donasyonu), sperm nakli (sperm donasyonu)Devamı...

Hemen Ara